НУ ИХТМ се одазвао позиву за учешће у акцији "Срце за Милошев осмех" за помоћ младом колеги др Милошу Николићу са Института за биолошка истраживања "Синиша Станковић"

У новембру 2015. године колектив Института за биолошка истраживања "Синиша Станковић" покренуо је јавну хуманитарну акцију под називом "Срце за Милошев осмех", у циљу прикупљања средстава за трансплантацију срца за свог младог колегу, др Милоша Николића. Милош је 2013. године оболео од кардиомиопатије која се у току 2015. прогресивно погоршала и трансплантација је била једино решење. Захваљујући залагању Универзитета у Београду, као и великом одзиву јавности, неопходна средства за Милошево лечење сакупљена су за мање од два месеца и он је отпутовао у Беч, где му је у октобру 2016. године успешно трансплантирано срце. Милош се још увек налази на програму рехабилитације на клиници АКХ у Бечу, где се успешно опоравља.

pdfЗахвалница за учешће у акцији "Срце за Милошев осмех"

Zahvalnica