NU IHTM se odazvao pozivu za učešće u akciji "Srce za Milošev osmeh" za pomoć mladom kolegi dr Milošu Nikoliću sa Instituta za biološka istraživanja "Siniša Stanković"

U novembru 2015. godine kolektiv Instituta za biološka istraživanja "Siniša Stanković" pokrenuo je javnu humanitarnu akciju pod nazivom "Srce za Milošev osmeh", u cilju prikupljanja sredstava za transplantaciju srca za svog mladog kolegu, dr Miloša Nikolića. Miloš je 2013. godine oboleo od kardiomiopatije koja se u toku 2015. progresivno pogoršala i transplantacija je bila jedino rešenje. Zahvaljujući zalaganju Univerziteta u Beogradu, kao i velikom odzivu javnosti, neophodna sredstva za Miloševo lečenje sakupljena su za manje od dva meseca i on je otputovao u Beč, gde mu je u oktobru 2016. godine uspešno transplantirano srce. Miloš se još uvek nalazi na programu rehabilitacije na klinici AKH u Beču, gde se uspešno oporavlja.

pdfZahvalnica za učešće u akciji "Srce za Milošev osmeh"

Zahvalnica