ИХТМ на Biotech Future Forum-у

Истраживачи ИХТМ-а су присуствовали међународној конференцији „Biotech Future Forum“, коју су организовали Влада Републике Србије, Светски економски форум уз подршку Програма Уједињених нација за развој (UNDP) у Палати Србија 20/10/2022. Циљ скупа је био унапређење сарадње и размене знања и искуства у три области - биотехнологије, биоинформатике и биоинжењеринга, као и повезивање јавног и приватног сектора са академском заједницом. На скупу је званично покренут нови Центар за четврту индустријску револуцију у Србији, који се недавно придружио Глобалној мрежи центара за четврту индустријску револуцију Светског економског форума. Такође је представљен будући Био4 кампус.

ИХТМ је овом приликом неформално представио своја истраживања у областима биотехнологије, биоинформатике, биомедицинске хемије и метаболомике.