SAIGE пројекат - Интерни иновативни пројекти „Доказ концепта“

У јануару 2024 завршена је евалуација предлога пројеката у оквиру Интерног конкурса ИХТМ-а за иновативни пројекти „Доказ концепта.“ Циљ ове иницијативе, је подстицање иновативних иницијатива истраживача Института.

Позив је био објављен је 20. октобра 2023. и био је отворен до 26. новембра 2023. Пристигло је укупно 10 предлога пројеката. 15. јануара 2024. је завршена евалуација, и 8 пројеката је одобрено за финансирање:

• Electrochemical sensor for detection of clonazepam and 7-aminoclonazepam. Руководилац: Zorica Mojović
  • Outdoor UV exposure sensor. Руководилац: Zdravko Džambaski
  • Network of silicon microchannels for atmospheric water harverster. Руководилац: Milče Smiljanić
  • Pesticide Removal through On-site Treatment with ElectroChemical Technology. Руководилац: Filip Vlahović
  • Sustainable approach for soil enrichment through the procesing of wastewater streams. Руководилац: Mihal Đuriš
  • Mercury Vapor Detector for Continuous Monitoring. Руководилац: Milija Sarajlić
  • Natural Mosquitoes Repellents. Руководилац: Marija Mihailović
  • Fabric softener with biocidal effect. Руководилац: Marko Jonović

Честитке свим тимовима којима су одобрени пројекти! Желимо им пуно успеха у реализацији планираних истраживања!

Финансијска средства за интерни позив обезбеђена из буџета пројекта SAIGE намењених активностима ИХТМ у процесу институционалне трансформације. Јединица за управљање пројектом SAIGE је надгледала све процесе и процедуре везане за пријаву, и надгледаће праћење и реализацију Пројеката. SAIGE пројекат (Serbia Accelerating Innovation and Growth Entrepreneurship Project), се реализује и финансира кроз партнерство Републике Србије, Светске банке и Европске уније, и даје подршку трансформацији научних института у Србији, са циљем развоја и улагања у науку, технолошки развој и иновације.

1poc
2poc