Успех наших сарадника – награда Привредне коморе Србије др Бранки Лончаревић

У Привредној комори Србије додељене су годишње награде за најбоље докторске дисертације у претходне две школске године (2018/2019. и 2019/2020), чија су решења применљива у привреди и доприносе развоју науке, економије и друштва у целини. Додељено је укупно 17 награда. Међу 11 награђених за школску 2018/2019 је и наша колегинца др Бранка Лончаревић, научни сарадник ИХТМ-а, која је докторску дисертацију Optimizacija produkcije levana bakterije Bacillus licheniformis i primena u sintezi kopolimera одбранила на Универзитету у Београду – Хемијском факултету 01.07.2019. Докторска дисертација је урађена у лабораторијама Групе за микробиолошку хемију и биотехнологију Катедре за биохемију, Универзитета у Београду – Хемијског факултета и Центра за хемију ИХТМ-а.

Честитамо колегиници и желимо јој пуно успеха у даљем раду и истраживањима!