Poziv za praćenje konferencije "Nuklearna sigurnost danas: Černobilj 35 godina posle"

Direktorat za radijacionu i nuklearnu sigurnost i bezbednost Srbije (SRBATOM) 26. aprila 2021. organizuje onlajn konferenciju „Nuklearna sigurnost danas: Černobilj 35 godina posle“, a povodom tridesetpetogodišnjice od nuklearnog akcidenta u Černobilju, jednog od najznačajnijih akcidenata u istoriji čovečanstva koji je značajno uticao na nuklearnu energetiku i sigurnost u svetu. Konferenciju će otvoriti direktor SRBATOM-a Slađan Velinov i ambasador Ukrajine u Republici Srbiji Nj. E. Oleksandr Aleksandrovič.

Cilj događaja je upoznavanje šire javnosti sa samim akcidentom, a govoriće se i o ublažavanju njegovih posledica, dekomisiji nuklearne elektrane, sanaciji i remedijaciji lokacije kao i o reakcijama u Srbiji i svetu na ovaj nuklearni akcident. Ceo program konferencije, možete pogledati na linku.

Konferenciju možete pratiti na  YouTube kanalu SRBATOM-a, a za praćenje se možete registrovati putem linka.

nuklearna sigurnost