SAIGE projekat - poseta predstavnika INOMER-a našem Institutu

Predstavnici konsultantske kuće INOMER, Sirin Elci (direktor) i dr Tome Antičić (konsultant) posetili su naš Institut u četvrtak 08/09. Proteklih nekoliko meseci INOMER je koordinirao međunarodnu ekspertsku procenu IHTM-a, kao i pripremu Plana transformacije Instituta u okviru u okviru Projekta akceleracije inovacija i podsticanja rasta preduzetništva (SAIGE projekat). SAIGE projekat se finansira i realizuje u saradnji naše države sa Svetskom bankom i Evropskom unijom, sa ciljem dodatnog ulaganja u nauku, tehnološki razvoj, inovacije i inovativno preduzetništvo. Projektom je planirana reforma 20 instituta, među kojima je i IHTM. Sastanku na kome se diskutovalo o finalizaciji nacrta Plana transformacije IHTM-a su prisustvovali članovi Transformacionog tima IHTM-a: dr Vladimir Panić,  dr Željko Čupić, dr Dana Vasiljević-Radović, dr Slobodan Cvetković, dr Nebojša Nikolić, dr Nataša Božić, dr Bojan Bondžić i dr Matija Zlatar.