Prva BIOLAWEB radionica – “Metabarcoding of diatoms and phytoplankton for biomonitoring”

Imamo zadovoljstvo i čast da Vas u ime konzorcijuma BIOLAWEB pozovemo na prvu radionicu „Metabarcoding of diatoms and phytoplankton for biomonitoring“, koja će biti hibridnog tipa, i održaće se na UB-IHTM i online, od 29. do 31. marta, 2023 godine.

Predavači iz vodeće EU institucije, Francuski nacionalni institut za poljoprivredu, hranu i životnu sredinu (The French National Research Institute for Agriculture, Food and Environment - INRAE), dr Clarisse Lemonnier, dr Frederic Rimet, dr Agnes Bouchez i dr Benjamin Alric održaće predavanja o DNK metabarkodingu silikatnih algi i fitoplanktona i njihovoj primeni u biomonitoringu.

Pozivamo istraživače, studente i ostale zainteresovane da učestvuju u ovom hibridnom događaju gde će imati mogućnost da razgovaraju o najsavremenijim istraživanjima u oblasti DNK metabarkodinga sa eminentnim istraživačima projektnog konzorcijuma BIOLAWEB.

Preliminarni program:

Dan 1 – Uvod u metabarkoding i Metabarkoding silikatnih algi (I deo)

Dan 2 - Metabarkoding silikatnih algi (II deo) i Metabarkoding fitoplanktona (I deo)

Dan 3 - Metabarkoding fitoplanktona (II deo)

Detaljan program biće naknadno poslat prijavljenim učesnicima.

Broj mesta za prisustvo uživo je ograničen. Registracija za oba načina prisustva je besplatna i obavezna.

Registrujte se na https://forms.gle/fgQVow1ArGDkB71k6 do 28. februara.

Radujemo se Vašem dolasku!

BIOLAWEB tim

pdfBIOLAWEB najava Prva radionica.pdf