Uspeh naših saradnika – odobreni bilateralni projekti sa Nemačkom koji su predložili Dr Miroslav Pavlović i Dr Vesna Cvetković

U okviru Konkursa za sufinansiranje naučno-tehnološke saradnje između Republike Srbije i Savezne Republike Nemačke za dvogodišnji projektni period 2023/2024 odobreno je 13 projekata, od ukupno 35 predloženih koji su ispunjavali uslove Konkursa. Među odobrenim projektima su i dva projekta kojima će sa strane Republike Srbije rukovoditi istraživači sa IHTM-a:

• Dr Miroslav Pavlović, IHTM-a i prof. dr Srećko Stopić, RWTH Aachen University – „Razvoj i testiranje novih metal-oksidnih katalizatora za reakcije redukcije i izdvajanja kiseonika u metal/vazduh baterijama // Development and testing of novel metallic oxide catalysts for ORR/OER reactions in metal/air batterise“
  • Dr Vesna Cvetković, IHTM i prof. dr Bernd Friedrich, RWTH Aachen University – „Razvoj novog održivog procesa recikliranja Dy iz permanentnih NdFeB magneta // Development of a novel sustainable recycling process for Dy from high-tech NdFeB magnets“

Lista svih odobrenih projekata se može naći na sajtu Ministarstva:  Bilateralna saradnja (nitra.gov.rs)

Čistatmo kolegama i njihovim timovima na dobijenim bilateralnim projektima i želimo im puno uspeha u realizaciji planiranih istraživanja!