У оквиру позива за суфинансирање научне и технолошке сарадње између Републике Србије и Републике Словеније за период 2020-2021 одобрено је 50 пројеката од пријављених 176 предлога који су задовољавали услове конкурса. Међу одобреним пројектима је и пројекат Геохемијски приступ у испитивању карактеристика терапеутских пелоида бања Србије и Словеније који је предложила колегиница др Александра Шајновић.

Честитамо колегиници др Александра Шајновић и њеном тиму на добијеном билатералном пројекту и желимо им пуно успеха у реализацији планираних истраживања!