Успех наших сарадника - Златна медаља за најбољу иновацију у области нових технологија

На XVI међународној изложби иновација и нових технологија „Ново време“ у Севастопољу, Руска Федерација у конкуренцији 27 пријављених земаља Златну медаљу за најбољу иновацију у области нових технологија заједно са тимом су добиле наше колегинице Милена Милошевић и Јованка Ковачина за иновацију „Еколошки прихватљива технологија за производњу гелних премаза и противпожарних материјала користећи био-обновљиве и отпадне материјале“.

Иновација је заједнички рад предузећа Синтеза смола д.о.о., Технолошко-металуршког факултета и Института за хемију технологију и металургију-Институт од националног значаја за Републику Србију. Представља развој нових еколошки и економски прихватљивих технологија за производњу гелних премаза и материјала који смањују запаљивост на бази незасићених полиестарских смола из биообновљивих извора. Производи се могу применити у разним индустријама (грађевинарство, рударство, прерада полимера итд.). Аутори иновације су Александар Маринковић, Милутин Милосављевић, Тихомир Ковачевић, Јованка Ковачина, Милена Милошевић, Александар Јовановић,  Слободан Петровић. У прилогу је додељена диплома.

Честитамо колегама у желимо им пуно успеха у даљем раду!

pdfЗлатна медаља - СРБИЈА - Севастопољ 2020