Успех наших сарадника - билатерални пројекат са СР Немачком „Рециклирање ретких земаља, Nd+Pr, из NdFeB магнетног отпада: Нови приступ“ одобрен за финансирање

У оквиру Конкурса за суфинансирање научно-технолошке сарадње између Републике Србије и Савезне Републике Немачке за пројектни период 2021-2023 одобрено је 10 пројеката, од укупно 27 предложених који су испуњавали услове Конкурса. Међу одобреним пројектима је и пројекат Рециклирање ретких земаља, Nd+Pr, из NdFeB магнетног отпада: Нови приступ, који је предложила колегиница Др Весна Цветковић. Партнер из Немачке је Prof. Bernd Friedrich са RWTH Aachen University. Листа свих одобрених пројеката се може наћи на линку.

Честитамо колегиници др Весни Цветковић и њеном тиму на добијеном билатералном пројекту и желимо им пуно успеха у реализацији планираних истраживања!