Најава серије вебинара у организацији Светске организација за интелектуалну својину

Светска организација за интелектуалну својину (WIPO) организује серију вебинара у априлу и мају ове године, како би потенцијалним корисницима, тј. подносиоцима патентне пријаве из области биотехнологије, која садржи попис нуклеотидних и аминокиселинских секвенци, приближила нови стандард ST.26 за приказивање пописа нуклеотидних и аминокиселинских секвенци у патентној пријави. Нови WIPO стандард ST.26 ће од 1. јануара 2022. године заменити тренутно важећи стандард ST.25. Поред вебинара о ST.26, WIPO ће одржати и вебинаре о новим алаткама које развија за кориснике - WIPO Sequence и WIPO Sequence Validator. Ове алатке ће олакшати подносиоцима пријава патената припрему пописа секвенци у складу са  новим стандардом ST.26, као и валидирање таквог пописа.

Заказана су укупно четири модула (на енглеском језику):

WIPO ST.26: Introduction, 21. априла, 12:00-13:30 CEST,

WIPO Sequence, 28. априла, 12:00-13:30 CEST,

WIPO Sequence Validator, 12. маја, 12:00-13:30 CEST и

WIPO ST.26: Advanced, 19. маја, 13:00-14:30 CEST.

Слободан приступ вебинарима биће омогућен свима који се буду регистровали на следећој веб страници: WIPO website.

webinar