Обавештење - Скуп о пројекту Јадар у САНУ

Обавештавамо вас о научно-стручном скупу везаном за експлоатацију минерала јадарита у Рађевини, у околини Лознице, „Пројекат „Јадар“ – шта је познато?“, који ће се одржати 6. и 7. маја 2021. године, у Свечаној сали Српске академије наука и уметности, са почетком у 9 сати. Организатори скупа су Академијски одбор „Човек и животна средина“, Академијски одбор за материјале и Одбор за хемију Одељења хемијских и биолошких наука. Циљ скупа јесте да се сви елементи процене оправданости овог пројекта научно и стручно вреднују, и да се евалуирају његове користи и штете, и то од стране оних који компетентно могу да сагледају и антиципирају проблеме који могу да произађу евентуалном реализацијом овог пројекта. Због епидемиолошке ситуације капацитет Свечане сале битно смањен, па ће улаз ће бити омогућен само за првих 60 слушалаца који своје присуство, по данима, пријаве на мејл sasaconf@sanu.ac.rs и са собом понесу штампану или електронску потврду о пријави. Директан пренос скупа моћи ће да се прати  преко веб сајта САНУ https://www.sanu.ac.rs/direktan-prenos/. Гледаоци директног преноса моћи ће да упуте питања на мејл sasaconf@sanu.ac.rs,  која ће се потом груписати по темама и изложити у оквиру дискусије на округлом столу, другог дана скупа. Програм скупа и апстракти излагања могу се наћи на линку.