Успех наших сарадника – златна медаља и признање Савеза проналазача Београда

У Београду је од 01. до 03. јуна 2021. године у Атријуму Етнографског Музеја, одржана XXXVI Међународна изложба проналазака, нових технологија и индустријског дизајна „ПРОНАЛАЗАШТВО - БЕОГРАД 2021“ и у оквиру те Изложбе „V КУП НАЦИЈА МЛАДИХ ИНОВАТОРА - БЕОГРАД 2021.“ Том приликом златну медаљу и признање Савеза проналазача Београда освојила је иновација под називом: „Иновативна и еколошки прихватљива технологија за производњу гелних премаза на бази незасићених полиестера из био-обновљивих и отпадних материјала“ (енг. “Innovative and eco-friendly technology for unsaturated polyesters based gel-coat production from bio-renewable and waste materials“). Део тима су наше колегинице Милена Милошевић и Јованка (Ковачина) Пејић, док су остали чланови: др Александар Маринковић, др Милутин Милосављевић, др Јелена Русмировић, др Тихомир Ковачевић, Aлександар Јовановић и Др Слободан Петровић, проф. емеритус.

Честитамо колегиницама и колегама и желимо им пуно успеха у даљем раду!

nagrada