Успех наших сарадника – ажурирана листа 2% најутицајнијих научника на свету

Поносни смо на резултат наших колега, Светлане Штрбац и Небојше Д. Николића, који се налазе на листи 2% најутицајнијих научника коју је објавио Универзитет Стенфорд.

Универзитет Стeнфорд је објавио трећу верзију листе 2% најутицајнијих научника у свету према пресеку Скопуса 01.08.2021. и ажурираним подацима за 2020. годину: Baas, Jeroen; Boyack, Kevin; Ioannidis, John P.A. (2021), “August 2021 data-update for "Updated science-wide author databases of standardized citation indicators"”, Mendeley Data, V3, doi: 10.17632/btchxktzyw.3 (објављена 19. 10. 2021). Листа је базирана на стандардизованој метрици цитирања свих научника и научних дисциплина и на њој се налази преко 100000 научника, од тога 67 научника из институција у Србији из различитих дисциплина.