SAIGE пројекат - посета представника INOMER-а нашем Институту

Представници консултантске куће INOMER, Сирин Елци (директор) и др Томе Античић (консултант) посетили су наш Институт у четвртак 08/09. Протеклих неколико месеци INOMER је координирао међународну експертску процену ИХТМ-а, као и припрему Плана трансформације Института у оквиру у оквиру Пројекта акцелерације иновација и подстицања раста предузетништва (SAIGE пројекат). SAIGE пројекат се финансира и реализује у сарадњи наше државе са Светском банком и Европском унијом, са циљем додатног улагања у науку, технолошки развој, иновације и иновативно предузетништво. Пројектом је планирана реформа 20 института, међу којима је и ИХТМ. Састанку на коме се дискутовало о финализацији нацрта Плана трансформације ИХТМ-а су присуствовали чланови Трансформационог тима ИХТМ-а: др Владимир Панић,  др Жељко Чупић, др Дана Васиљевић-Радовић, др Слободан Цветковић, др Небојша Николић, др Наташа Божић, др Бојан Бонџић и др Матија Златар.