Успех наших сарадника – одобрени билатерални пројекти са Немачком који су предложили Др Мирослав Павловић и Др Весна Цветковић

У оквиру Конкурса за суфинансирање научно-технолошке сарадње између Републике Србије и Савезне Републике Немачке за двогодишњи пројектни период 2023/2024 одобрено је 13 пројеката, од укупно 35 предложених који су испуњавали услове Конкурса. Међу одобреним пројектима су и два пројекта којима ће са стране Републике Србије руководити истраживачи са ИХТМ-а:

• Др Мирослав Павловић, ИХТМ-а и проф. др Срећко Стопић, РWТХ Аацхен Университy – „Развој и тестирање нових метал-оксидних катализатора за реакције редукције и издвајања кисеоника у метал/ваздух батеријама // Development and testing of novel metallic oxide catalysts for ORR/OER reactions in metal/air batterise“
  • Др Весна Цветковић, ИХТМ и проф. др Бернд Фриедрицх, РWТХ Аацхен Университy – „Развој новог одрживог процеса рециклирања Дy из перманентних НдФеБ магнета // Development of a novel sustainable recycling process for Dy from high-tech NdFeB magnets“

Листа свих одобрених пројеката се може наћи на сајту Министарства:  Билатерална сарадња (нитра.гов.рс)

Чистатмо колегама и њиховим тимовима на добијеним билатералним пројектима и желимо им пуно успеха у реализацији планираних истраживања!