Радни доручак у Фонду за науку поводом прве године програма ИДЕЈЕ

Фонд за науку Републике Србије је поводом успешне реализације прве године програма ИДЕЈЕ организовао „радни доручак“ руководиоца у оквиру потпрограма за природне науке. Овом догађају присуствовале су и наше колеге Сања Стевановић, Жељко Чупић и Матија Златар. Они су представили пројекте AdCatFC, NES и TMMagCat који се реализују на нашем институту. Ово је била и прилика за упознавање са осталим руководиоцима пројеката ИДЕЈЕ, размену искустава, разговор о резултатима оствареним у првој години али и могућностима за будуће сарадње.

Програм ИДЕЈЕ је највећи програм Фонда за науку Републике Србије са укупним буџетом од 30 милиона ЕУР с којим се финансира 105 пројеката. ИХТМ је НИО носилац на 4 пројекта и партнер на једном пројекту. У оквиру потпрограма природних наука финансирано је 39 пројеката.