У организацији BIOLAWEB пројекта на ИХТМ-у је одржана радионица о писању успешних европских предлога пројеката, као и финансијском менаџменту и извештавању о пројектима (4-6. април 2023. године)

На ИХТМ-у је од 4. до 6. априла 2023. године одржана тродневна радионица у оквиру BIOLAWEB пројекта коју су водили Hervé Dumont, Antoine Moatti и Louise Vaast са Француског националног института за пољопривреду, храну и животну средину (INRAE). Интерактивни курсеви су били намењени особљу Канцеларије за пројекте и међународну сарадњу, као и искусним и младим истраживачима ИХТМ-а. Полазници су информисани да је 1. априла 2023. покренут нови водич за моделе ЕУ споразума о грантовима (Annotated Grant Agreement). Осим тога, могли су да сазнају како пише конкурентан предлог за различите европске програме. Другог и трећег дана, полазници радионице су обучавани у области финансијског управљања, извештавања о пројектима и припреме конзорцијумског уговора.

BIOLAWEB Radionica april 2023 foto