Успех наших сарадника – одобрени билатерални пројекти са Словенијом који су предложили др Јасмина Достанић, др Милија Сарајлић, др Милица Влаховић и др Снежана Штрбац

У оквиру Конкурса за суфинансирање научно-технолошке сарадње између Републике Србије и Републике Словеније за двогодишњи пројектни период 2023/2025 одобрено је 56 пројеката. Међу одобреним пројектима су и четири пројекта којима ће са стране Републике Србије руководити истраживачи са ИХТМ-а:

• Др Јасмина Достанић, ИХТМ i dr David Bajec, National Institute of Chemistry, Department of Catalysis and Chemical Reaction Engineering – „Band structure engineering design for construction of the heterojunction semiconductors for enhanced photocatalytic activity. Theoretical and experimental study“
  • Др Милија Сарајлић, ИХТМ i dr Gregor Kramemberg, Jožef Stefan Institute, Experimental Particle Physics – „Development and characterization of PIN dosimeters“
  • Др Милица Влаховић, IХTM i dr Borut Kosec, University of Ljubljana, Faculty of Natural Sciences and Engineering – „Cavitation erosion testing of creep resistant martensitic stees for advanced application”
  • Др Снежана Штрбац,ИХТМ и dr Matija Klopčić, University of Ljubljana, Biotechnical Faculty – „Investigation of the influence of soil properties on growth and regeneration of sessile oak (Quercus petraea)”

Листа свих одобрених пројеката се може наћи на сајту Министарства: Одобрени пројекти за суфинансирање научнотехнолошке сарадње између Републике Србије и Републике Словеније за период од 2023. до 2025. године (nitra.gov.rs).

Честитамо колегама и њиховим тимовима на добијеним билатералним пројектима и желимо им пуно успеха у реализацији планираних истраживања!