Обавештење - нови јавни позиви у области циркуларне економије

Ради подстицања и промовисања циркуларне економије у локалном контексту, Министарство заштите животне средине и Програм Уједињених нација за развој (УНДП) у партнерству спроводе пројекат „Смањење угљеничног отиска локалних заједница применом принципа циркуларне економије у Републици Србији – Циркуларне заједнице“, уз финансијску подршку Глобалног фонда за животну средину (ГЕФ), од марта 2022. године до марта 2027. године.

Од 27. јуна отворена су два нова јавна позива за пријављивање пројеката у области циркуларне економије. Нови Јавни позиви односе се на:

• Сарадњу науке и привреде у области циркуларих иновација – ЦИРКУЛАРНИ ВАУЧЕРИ (рок за подношење пријава је 27/07/2023, 17h)
  • Иновативне идеје за интегрисање неформалних сакупљача секундарних сировина у формалне токове управљања отпадом – ЦИРКУЛАРНЕ НАГРАДЕ (рок за подношење пријава је 27/07/2023, 17h)

Сви детаљи о овим позивима могу се наћи на wеб страни: https://www.cirkularnezajednice.rs/pozivi/