BIOLAWEB тим је успешно завршио јесење узорковање (Oктобар – Новембар 2023. године)

Научни тим BIOLAWEB-а успешно је завршио јесење узорковање на језерима широм Србије. У овом периоду узети су узорци силикатних алги, фитопланктона и макрофита из Савског језера, Марковачког језера, Плаве Бање и Печене Слатине, на истим локацијама као у пролеће и лето ове године. Ови узорци ће бити анализирани у партнерским институцијама (метабаркодирање), што ће омогућити идентификацију присутних организама на основу њихове ДНК. Резултати метабаркодинга ће допринети прецизнијој и ефикаснијој идентификацији присутних организама, омогућавајући детаљније анализе екосистема у овим језерима. Поред биолошких анализа, истраживачи ће урадити и хемијске анализе воде.

BIOLAWEB тим је одушевљен што је узорковање планирано за ову годину завршено! Обрада узорaка може да почне!