Научна посета Норвешком институту за истраживање вода (NIVA) у оквиру BIOLAWEB пројекта

Др Александра Марковић и др Данијела Видаковић посетиле су Норвешки институту за истраживање вода (NIVA) у Ослу, Норвешка, у априлу 2024 у оквиру BIOLAWEB пројекта. NIVA је међу водећим европским институтима за фундаментална и примењена истраживања морских и слатководних екосистема.

Др Andreas Ballot је припремио план обуке и надгледао рад др Александре Марковић и др Данијеле Видаковић. Основни циљ обуке је био савладавање методологије за екстракцију ДНК, као и припрема узорака за метабаркодирање харофита. Екстракција ДНК и први корак PCR-а узорака који су прикупљени у одабраним језерима Србије, је урађенa током тронедељног боравка.

Посебно хвала нашим колегама из NIVA, др Andreas Ballot и др Susanne Schneider, на невероватном гостопримству и драгоценом преносу знања.

Свеже идеје, најсавременија наука и нова искуства су највеће вредности BIOLAWEB пројекта!