Најава два вебинара - претраживање у „Espacenet“ бази патентне документације

Завод за интелектуалну својину организује у априлу и мају месецу преко Zoom апликације два вебинара о претраживању патентне документације из целог света у највећој слободно доступној бази Espacenet, коју одржава Европски завод за патенте. Вебинари ће бити организовани за учеснике из две области: у четвртак 22. априла 2021. године за област хемије и хемијске технологије, и у уторак, 11. маја 2021. године за претраживање у области машинства и опште технике. Вебинаре ће одржати патентни испитивачи за наведених области. Током вебинара биће представљена стратегија састављања концепта за претраживање и демонстрација претраживања у бази Espacenet а време трајања сваког од њих је сат и по са дискусијом. Пријављени учесници ће добити линк за вебинар дан или два пре самог догађаја.

Линк за пријаву, четвртак, 22. април 2021. године: Претраживање у области хемије и хемијске технологије

Линк за пријаву, уторак, 11. мај 2021. године: Претраживање у области машинства и опште технике

vebinar