Успех наших сарадника – одобрен билатерални пројекат са Француском који је предложио др Матија Златар

У оквиру Конкурса за суфинансирање научно-технолошке сарадње између Републике Србије и Републике Француске (Програм интегрисаних активности „Павле Савић”, односно „Партнерство Hubert Curien” (PHC)) за двогодишњи пројектни период 2023/2024 одобрено је 20 пројеката, од укупно 70 предложених који су испуњавали услове Конкурса. Међу одобреним пројектима је и пројекат Рачунарски дизајн магнетне анизотропије у молекулским магнетима на бази јона прелазних метала, који су предложили др Маyлис Орио, са Aix-Marseille универзитета и др Матија Златар, научни саветник ИХТМ-а.

Честитамо колеги и његовом тиму на добијеном билатералном пројекту и желимо им пуно успеха у реализацији планираних истраживања!