Успех наших сарадника - др Маја Pagnacco део тима на пројекту ARTEMIS одобреном за финансирање у оквиру 2022 EIC Pathfinder позива

У оквиру позива 2022 EIC Pathfinder Европски савет за иновације је одабрао 44 пројекта која ће финансирати са укупно 167 милиона евра. Међу изабраним пројектима је и пројекат ARTEMIS у оквиру ког истраживачи из Србије сарађују са колегама из десет научних установа из шест европских држава. Држава координатор је Италија. Руководилац српског тима, који броји шест чланова, је др Бранко Коларић из Института за физику, а међу члановима тима је и наша колегиница др Маја Pagnacco, Институт за хемију, технологију и металургију, Центар за катализу. Пројекат под називом „Молекуларни материјали за интегрисане квантне изворе светлости на чипу“, чији је акроним ARTEMIS, прихваћен је у области квантне информатике и сензора.

Честитке колегама на одобреном пројекту! Желимо им пуно успеха у реализацији планираних истраживања!