Осликан мурал на згради ИХТМ-а у Његошевој улици

Бочна страна зграде нашег института у Његошевој улици је добила нов изглед. На осликаном муралу приказани су истакнути научници: проф. др Милутин Стефановић (1924-2009), проф. др Паула Путанов (1925-2014) и проф. др Павле Савић (1909-1994). Својим радом су дали изузетан допринос развоју хемије и физичке хемије у Србији, али и оснивању Института за хемију, технологију и металургију. На зиду је истакнут и лого ИХТМ-а, као и најзначајнији датуми у историји нашег Института – од оснивања Државне хемијске лабораторије 1859 указом Кнеза Милоша, изградња зграде у Његошевој 1882, до стицања статуса Института од националног значаја 2018. године. Ова вест је пропраћена и у бројним домаћим медијима (Fonet, Euronews Srbija, N1, Danas, …)

Зграда у Његошевој представља непокретно културно добро као споменик културе и говори о традицији хемијских наука у Србији.