Успех наших истраживача - Универзитет Стенфорд је ажурирао листу 2% најутицајнијих научника у свету

Универзитет Стeнфорд објавио је шесту верзију студије засновану на пресеку из Scopus -а од 1. октобра 2023. и ажурираним подацима за 2022. годину - Ioannidis, John P.A. (2023), “October 2023 data-update for "Updated science-wide author databases of standardized citation indicators"”, Elsevier Data Repository, V6, doi: 10.17632/btchxktzyw.6 (објављено 04. 10. 2023). Студија је заснована на стандардизованој метрици цитирања свих научника и научних дисциплина и укључује око 200.000 научника. Објављене су две листе: листа најутицајнијих научника за читаву научну каријеру и листа најутицајнијих научника за 2022 годину. Подаци за каријерну листу ажурирани су до краја 2022. године, а подаци за годишњу листу односе се на цитате током календарске 2022. године. На каријерној листи налазе се 83 научника из институција у Србији, а на годишњој 117.

Поносни смо на резултате наших колега који су се нашли на овим престижним листама 2% најутицајнијих научника у свету. Колеге Светлана Штрбац и Небојша Николић се поново налазе на каријерној листи, а ове године се и колега Марко Поповић налази на годишњој листи.

Честитке колегама на овом изузетном успеху и пуно успеха у даљем раду!

uspeh stanford