Uspeh naših istraživača - Univerzitet Stenford je ažurirao listu 2% najuticajnijih naučnika u svetu

Univerzitet Stanford objavio je šestu verziju studije zasnovanu na preseku iz Scopus-a od 1. oktobra 2023. i ažuriranim podacima za 2022. godinu - Ioannidis, John P.A. (2023), “October 2023 data-update for "Updated science-wide author databases of standardized citation indicators"”, Elsevier Data Repository, V6, doi: 10.17632/btchxktzyw.6 (objavljeno 04. 10. 2023). Studija je zasnovana na standardizovanoj metrici citiranja svih naučnika i naučnih disciplina i uključuje oko 200.000 naučnika. Objavljene su dve liste: lista najuticajnijih naučnika za čitavu naučnu karijeru i lista najuticajnijih naučnika za 2022 godinu. Podaci za karijernu listu ažurirani su do kraja 2022. godine, a podaci za godišnju listu odnose se na citate tokom kalendarske 2022. godine. Na karijernoj listi nalaze se 83 naučnika iz institucija u Srbiji, a na godišnjoj 117.

Ponosni smo na rezultate naših kolega koji su se našli na ovim prestižnim listama 2% najuticajnijih naučnika u svetu. Kolege Svetlana Štrbac i Nebojša Nikolić se ponovo nalaze na karijernoj listi, a ove godine se i kolega Marko Popović nalazi na godišnjoj listi.

Čestitke kolegama na ovom izuzetnom uspehu i puno uspeha u daljem radu!

uspeh stanford