BIOLAWEB истраживачи у Образовно-научнom програмu РТС-а (6. април 2024.)

Др Susanne Schneider (NIVA, Норвешка), др Frederic Rimet (INRAE, Француска), др Martyn Kelly (UK) заједно са BIOLAWEB истраживачима из УБ-ИХТМ разговарали су за националну телевизију РТС у оквиру Образовно-научнog програмa „Еду глобал“. Телевизијска екипа пратила је летњу сезону узорковања, што је једна од активности BIOLAWEB пројекта. Стручњаци су покушали да објасне значај мониторинга језера и основни концепт новог приступа у биомониторингу заснованом на анализи ДНК из животне средине, познатом као матабаркодинг, и истакли су његове практичне предности. Такође, наш тим је директно на терену објаснио процес узорковања, филтрирања, и припрему узорака за метабаркодинг.

Емисија „Еко перспектива: Свет у капи воде” емитована је на РТС 2, 6. априла 2024. године, а сада је доступна и на YouTube каналу BIOLAWEB projekta: