BIOLAWEB на 8. Конгресу Међународног друштва за примењену алгологију - ISAP2024 (16.-21. јун 2024.)

На 8. конгресу Међународног друштва за примењену алгологију, који је одржан у Порту, Португалија, од 16. до 21. јуна 2024. године, др Данијела Видаковић и др Александра Марковић из BIOLAWEB тима представиле су прве резултате истраживања силикантих алги и макрофита.

Др Александра Марковић је учествовала на Конгресу са постерском презентацијом под називом “The use of charophyte algae in ecological status assessment of lakes – developing new methods based on eDNA“, док је др Данијела Видаковић одржала усмено предавање “Metabarcoding as a tool to complement the reference database – a case study saline lake (Pečena Slatina, Serbia)”.

Било је задовољство представити резултате BIOLAWEB пројекта на Kонгресу који је угостио 400 учесника из 51 земље. Током читавог догађаја, учесници су имали прилику да поделе своја најновија истраживања, размене идеје, учествују у дискусијама и дебатама, остваре нове професионалне везе и успоставе интердисциплинарну сарадњу за будућност.