BIOLAWEB на 53. Међународној конференција о коришћењу и заштити вода "ВОДА 2024" (27. - 29. мај 2024.)

Др Милош Ћирић и Жељка Миловановић учествовали су на 53. Међународној конференцији о коришћењу и заштити вода „ВОДА 2024“, која је одржана на Палићу, од 27. до 29. маја. Др Ћирић је представио прве резултате метабаркодинга фитопланктона из Марковачког језера, током усмене презентације под називом "Assessment of the Ecological Status of Markovačko Lake - A New Approach in Biomonitoring".

Конференцији су присуствовали представници различитих истраживачких институција као и заинтересоване стране одговорне за биомониторинг вода у Србији, којима су изложене предности и значај нових метода за процену еколошког статуса водних тела у Србији.