BIOLAWEB na 53. Međunarodnoj konferencija o korišćenju i zaštiti voda "VODA 2024" (27. - 29. maj 2024.)

Dr Miloš Ćirić i Željka Milovanović učestvovali su na 53. Međunarodnoj konferenciji o korišćenju i zaštiti voda „VODA 2024“, koja je održana na Paliću, od 27. do 29. maja. Dr Ćirić je predstavio prve rezultate metabarkodinga fitoplanktona iz Markovačkog jezera, tokom usmene prezentacije pod nazivom „"Assessment of the Ecological Status of Markovačko Lake - A New Approach in Biomonitoring".

Konferenciji su prisustvovali predstavnici različitih istraživačkih institucija kao i zainteresovane strane odgovorne za biomonitoring voda u Srbiji, kojima su izložene prednosti i značaj novih metoda za procenu ekološkog statusa vodnih tela u Srbiji.