Uspeh naših saradnika – projekat Gramulsen odobren za finansiranje u okviru Promis poziva Fonda za nauku

Fond za nauku Republike Srbije je objavio konačnu listu projekata koji će biti finansirani u naredne dve godine u okviru Programa za izvrsne projekte mladih istraživača (Promis). Među 59 odobrenih projekata je i projekat dr Marka Spasenovića i njegovog tima - Gramulsen - Graphene-based Wearable Multiparameter Sensor.

Promis je prvi program koji finansira Fond za nauku Republike Srbije i namenjen je izvrsnim projektima mladih istraživača. Evaluacija projekata se odvijala u dve faze i ocenjivani su izvrsnost, uticaj i realizacija. Na javnom pozivu prijavljeno je 585 predloga projekata, u prvi stepen evaluacije je prošlo 454 projekata, od kojih je u drugi stepen upućen 121 projekat.

Čestitamo kolegi dr Marku Spasenoviću i njegovom timu na dobijenom projektu i želimo im puno uspeha u realizaciji planiranih istraživanja!