Uspeh naših saradnika - Zlatna medalja za najbolju inovaciju u oblasti novih tehnologija

Na XVI međunarodnoj izložbi inovacija i novih tehnologija „Novo vreme“ u Sevastopolju, Ruska Federacija u konkurenciji 27 prijavljenih zemalja Zlatnu medalju za najbolju inovaciju u oblasti novih tehnologija zajedno sa timom su dobile naše koleginice Milena Milošević i Jovanka Kovačina za inovaciju „Ekološki prihvatljiva tehnologija za proizvodnju gelnih premaza i protivpožarnih materijala koristeći bio-obnovljive i otpadne materijale“.

Inovacija je zajednički rad preduzeća Sinteza smola d.o.o., Tehnološko-metalurškog fakulteta i Instituta za hemiju tehnologiju i metalurgiju-Institut od nacionalnog značaja za Republiku Srbiju. Predstavlja razvoj novih ekološki i ekonomski prihvatljivih tehnologija za proizvodnju gelnih premaza i materijala koji smanjuju zapaljivost na bazi nezasićenih poliestarskih smola iz bioobnovljivih izvora. Proizvodi se mogu primeniti u raznim industrijama (građevinarstvo, rudarstvo, prerada polimera itd.). Autori inovacije su Aleksandar Marinković, Milutin Milosavljević, Tihomir Kovačević, Jovanka Kovačina, Milena Milošević, Aleksandar Jovanović,  Slobodan Petrović. U prilogu je dodeljena diploma.

Čestitamo kolegama u želimo im puno uspeha u daljem radu!

pdfZlatna medalja - SERBIA - Sevastopolj 2020