Najava dva vebinara - pretraživanje u „Espacenet“ bazi patentne dokumentacije

Zavod za intelektualnu svojinu organizuje u aprilu i maju mesecu preko Zoom aplikacije dva vebinara o pretraživanju patentne dokumentacije iz celog sveta u najvećoj slobodno dostupnoj bazi Espacenet, koju održava Evropski zavod za patente. Vebinari će biti organizovani za učesnike iz dve oblasti: u četvrtak 22. aprila 2021. godine za oblast hemije i hemijske tehnologije, i u utorak, 11. maja 2021. godine za pretraživanje u oblasti mašinstva i opšte tehnike. Vebinare će održati patentni ispitivači za navedenih oblasti. Tokom vebinara biće predstavljena strategija sastavljanja koncepta za pretraživanje i demonstracija pretraživanja u bazi Espacenet a vreme trajanja svakog od njih je sat i po sa diskusijom. Prijavljeni učesnici će dobiti link za vebinar dan ili dva pre samog događaja.

Link za prijavu, četvrtak, 22. april 2021. godine: Pretraživanje u oblasti hemije i hemijske tehnologije

Link za prijavu, utorak, 11. maj 2021. godine: Pretraživanje u oblasti mašinstva i opšte tehnike

vebinar