Konkurs za Nacionalne stipendije "Za žene u nauci"

Konkurs za nacionalne stipendije u okviru svetski poznatog programa L'Oréal - Unesco "Za žene u nauci" (L'Oréal - Unesco For Women in Science) je produžen do 31. maja 2021. godine. Za stipendije „Za žene u nauci“ mogu da konkurišu naučnice koje se bave istraživanjima u oblasti prirodnih nauka, imaju do 35 godina i upisane su na doktorske studije, ili su ih već završile. Ovo je jedanaesti ciklus ovog programa u Srbiji. Stipendije dodeljuje L'ORÉAL Balkan, u partnerstvu sa Nacionalnom Komisijom za saradnju sa Uneskom i uz podršku Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije.  Biće dodeljene tri stipendije, svaka u iznosu od po pet hiljada evra u dinarskoj protivvrednosti. Prijave se podnose elektronskim putem, a na zvaničnoj internet prezentaciji programa moguće je naći detaljnije informacije o samom programu i  načinu prijavljivanja, uključujući prijavni formular i opšta pravila konkursa.

zene u nauci