Uspeh naših istraživača Univerzitet Stanford je ažurirao listu 2% najboljih naučnika u svetu

Ponosni smo na rezultate naših kolega Svetlane Štrbac i Nebojše D. Nikolića, koji su ponovo na listi od 2% najboljih naučnika u svetu koju objavljuje Univerzitet Stanford.

Univerzitet Stanford objavio je četvrtu verziju studije zasnovanu na preseku iz Scopus-a od 1. septembra 2022. i ažuriranim podacima za 2021. godinu: Ioannidis, John P.A. (2022), "September 2022 data-update for "Updated science-wide author databases of standardized citation indicators," Mendeley Data, V4, doi: 10.17632/btchxktzyw.4  (objavljeno 10. 10. 2022). Studija je zasnovana na standardizovanoj metrici citiranja svih naučnika i naučnih disciplina i uključuje oko 180.000 naučnika.

september 2022

Objavljene su dve liste: lista najuticajnijih naučnika za čitavu naučnu karijeru i lista najuticajnijih naučnika za 2021 godinu. Na karijernoj listi nalaze se 72 naučnika iz institucija u Srbiji; Svetlana Štrbac i Nebojša D. Nikolić su iz IHTM-a. Na listi najuticajnijih naučnika sveta za 2021. godinu nalazi se 113 naučnika iz institucija u Srbiji, na ovoj listi se takođe nalazi Nebojša D. Nikolić iz IHTM-a.