Uspeh naših saradnika – projekat u okviru programa „Identiteti“ Fonda za nauku

Fond za nauku Republike Srbije je objavio konačnu listu projekata koji će biti finansirani u naredne dve godine u okviru programa IDENTITETI. Na poziv je konkurisalo 160 predloga projekata. U okviru postupka evaluacije, sprovedenog u dva stepena, za finansiranje je odabrano 16 projekata. Iako je program IDENTITETI namenjen finansiranju isključivo projekata iz oblasti društvenih i humanističkih nauka, IHTM je ponosan što će kao partner učestvovati na jednom projektu: ELIPS - Environmental Identity of Primary School Students in Serbia. Nosilac projekta je Institut za pedagoška istraživanja (rukovodilac projekta - Milica Marušić Jablanović), a u realizaciji će učestvovati  Učiteljski fakultet, Univerzitet u Beogradu, IHTM, Prirodno-matematički fakultet, Univerzitet u Novom Sadu i Hemijski fakultet, Univerzitet u Beogradu. Sa IHTM-a, na projektu će učestvovati koleginica dr Dragana Đorđević.

Čestitke svim timovima kojima su odobreni projekti! Želimo im puno uspeha u realizaciji planiranih istraživanja!