Uspeh naših saradnika – odobren bilateralni projekat sa Francuskom koji je predložio dr Matija Zlatar

U okviru Konkursa za sufinansiranje naučno-tehnološke saradnje između Republike Srbije i Republike Francuske (Program integrisanih aktivnosti „Pavle Savić”, odnosno „Partnerstvo Hubert Curien” (PHC)) za dvogodišnji projektni period 2023/2024 odobreno je 20 projekata, od ukupno 70 predloženih koji su ispunjavali uslove Konkursa. Među odobrenim projektima je i projekat Računarski dizajn magnetne anizotropije u molekulskim magnetima na bazi jona prelaznih metala, koji su predložili dr Maylis Orio, sa Aix-Marseille univerziteta i dr Matija Zlatar, naučni savetnik IHTM-a.

Čestitamo kolegi i njegovom timu na dobijenom bilateralnom projektu i želimo im puno uspeha u realizaciji planiranih istraživanja!