Uspeh naših saradnika - dr Maja Pagnacco deo tima na projektu ARTEMIS odobrenom za finansiranje u okviru 2022 EIC Pathfinder poziva

U okviru poziva 2022 EIC Pathfinder Evropski savet za inovacije je odabrao 44 projekta koja će finansirati sa ukupno 167 miliona evra. Među izabranim projektima je i projekat ARTEMIS u okviru kog istraživači iz Srbije sarađuju sa kolegama iz deset naučnih ustanova iz šest evropskih država. Država koordinator je Italija. Rukovodilac srpskog tima, koji broji šest članova, je dr Branko Kolarić iz Instituta za fiziku, a među članovima tima je i naša koleginica dr Maja Pagnacco, Institut za hemiju, tehnologiju i metalurgiju, Centar za katalizu. Projekat pod nazivom „Molekularni materijali za integrisane kvantne izvore svetlosti na čipu“, čiji je akronim ARTEMIS, prihvaćen je u oblasti kvantne informatike i senzora.

Čestitke kolegama na odobrenom projektu! Želimo im puno uspeha u realizaciji planiranih istraživanja!