Uspeh naših saradnika – odobreni bilateralni projekti sa Slovenijom koji su predložili dr Jasmina Dostanić, dr Milija Sarajlić, dr Milica Vlahović i dr Snežana Štrbac

U okviru Konkursa za sufinansiranje naučno-tehnološke saradnje između Republike Srbije i Republike Slovenije za dvogodišnji projektni period 2023/2025 odobreno je 56 projekata. Među odobrenim projektima su i četiri projekta kojima će sa strane Republike Srbije rukovoditi istraživači sa IHTM-a:

• Dr Jasmina Dostanić, IHTM i dr David Bajec, National Institute of Chemistry, Department of Catalysis and Chemical Reaction Engineering – „Band structure engineering design for construction of the heterojunction semiconductors for enhanced photocatalytic activity. Theoretical and experimental study“
  • Dr Milija Sarajlić, IHTM i dr Gregor Kramemberg, Jožef Stefan Institute, Experimental Particle Physics – „Development and characterization of PIN dosimeters“
  • Dr Milica Vlahović, IHTM i dr Borut Kosec, University of Ljubljana, Faculty of Natural Sciences and Engineering – „Cavitation erosion testing of creep resistant martensitic stees for advanced application”
  • Dr Snežana Štrbac, IHTM i dr Matija Klopčić, University of Ljubljana, Biotechnical Faculty – „Investigation of the influence of soil properties on growth and regeneration of sessile oak (Quercus petraea)”

Lista svih odobrenih projekata se može naći na sajtu Ministarstva: Odobreni projekti za sufinansiranje naučnotehnološke saradnje između Republike Srbije i Republike Slovenije za period od 2023. do 2025. godine (nitra.gov.rs).

Čistatmo kolegama i njihovim timovima na dobijenim bilateralnim projektima i želimo im puno uspeha u realizaciji planiranih istraživanja!