COST COSY trening škola, 19-22 Septembar, 2023, Beograd

Poštovane kolege,

Zadovoljstvo nam je da objavimo da će prva COST COSY Trening Škola pod nazivom „Multiscale modeling of the properties of compounds: From isolated molecules to 3D materials relevant for industrial and astrophysical applications“ održati u Hotelu Palas, u Beogradu od 19-22 Septembra, 2023.

Očekuje se učešće do 31 polaznika iz inostranstva i dodatnih 7 studenata iz Beograda. Za Školu se mogu prijaviti doktoranti, post-doktoranti, kao i zaposleni naučnici. Trening škola će pokriti teme kao sto su fizički i hemijski aspekti modelovanja čvrstih materijala, tečnosti, biopolimera, fluid-strukturnih interakcija, sa fokusom na proučavanje uticaja molekulskog nagomilavanja na strukturu i dinamiku bioloških makromolekula, kao i upotrebi kvantnih, polu-klasičnih i klasičnih metoda za karakterizaciju elektronske strukture i dinamike molekula i klastera. Tačna karakterizacija osobina od astrohemijske važnosti, uz korišćenje najsavremenijih spektroskopskih tehnika i ‘ab initio’ metoda će takođe biti uključene. Detaljnija obaveštenja o školi, temama, predavačima i načinu prijavljivanja nalaze se na:
(kontakt e-mail: tsbelgrade2023@gmail.com; sonja.grubisic@ihtm.bg.ac.rs).
Rok za prijavu je 10 Jul 2023.

Predavači:

• Maria Pilar de Lara-Castells (University of Madrid, IFF-CSIC, Spain)
  • Cristina Puzzarini (University of Bologna, Italy)
  • Martin Quack (ETH Zurich, Switzerland)
  • Majdi Hochlaf (Universite Gustave Eiffel, Paris, France)
  • Francesca Mocci (University of Cagliari, Italy)
  • Aatto Laaksonen (Stockholm University, Sweden)
  • Andrei Neamtu (TRANSCEND Research Center Romania, Iasi, Romania)
  • Vladimir Srećković (University of Belgrade, Institute of Physics Belgrade,
    Serbia )
  • Miljan Dašić (University of Belgrade, Institute of Physics Belgrade, Serbia)
  • Jiri Vanicek (École polytechnique fédérale de Lausanne, Switzerland)