Obaveštenje - otvoren javni poziv Fonda za nauku Republike Srbije DOKAZ KONCEPTA

Fond za nauku Republike Srbije raspisao je javni poziv za prijavu naučnoistraživačkih projekata u okviru programa Dokaz koncepta. Program Dokaz koncepta namenjen je testiranju naučnih ideja ili pretpostavki sa mogućnostima komercijalne primene. Program uključuje finansiranje projekata koji će se baviti istraživanjima na nivoima tehnološke spremnosti TRL 2-3, koji obuhvataju dokazivanje koncepta i definisanje tzv. minimalno održivog proizvoda. Maksimalan budžet po projektu iznosi 2.400.000 RSD. Trajanje projekta je 12 meseca. Predlozi projekata se podnose u elektronskoj formi putem portala Fonda za nauku RS.

Javni poziv za prijavu naučnoistraživačkih projekata je otvoren od 8. maja 2023. godine i trajaće do 15. septembra 2023. godine, do 15 časova po srednjeevropskom vremenu.

Detalji poziva se mogu naći na linku.