U okviru poziva za sufinansiranje naučne i tehnološke saradnje između Republike Srbije i Republike Slovenije za period 2020-2021 odobreno je 50 projekata od prijavljenih 176 predloga koji su zadovoljavali uslove konkursa. Među odobrenim projektima je i projekat  Geohemijski pristup u ispitivanju karakteristika terapeutskih peloida banja Srbije i Slovenije koji je predložila koleginica Dr Aleksandra Šajnović.

Čestitamo koleginici dr Aleksandri Šajnović i njenom timu na dobijenom bilateralnom projektu i želimo im puno uspeha u realizaciji planiranih istraživanja!