Uspeh naših saradnika - bilateralni projekat sa SR Nemačkom „Recikliranje retkih zemalja, Nd+Pr, iz NdFeB magnetnog otpada: Novi pristup“ odobren za finansiranje

U okviru Konkursa za sufinansiranje naučno-tehnološke saradnje između Republike Srbije i Savezne Republike Nemačke za projektni period 2021-2023 odobreno je 10 projekata, od ukupno 27 predloženih koji su ispunjavali uslove Konkursa. Među odobrenim projektima je i projekat Recikliranje retkih zemalja, Nd+Pr, iz NdFeB magnetnog otpada: Novi pristup, koji je predložila koleginica Dr Vesna Cvetković. Partner iz Nemačke je Prof. Bernd Friedrich sa RWTH Aachen University. Lista svih odobrenih projekata se može naći na linku.

Čestitamo koleginici dr Vesni Cvetković i njenom timu na dobijenom bilateralnom projektu i želimo im puno uspeha u realizaciji planiranih istraživanja!