Najava serije vebinara u organizaciji Svetske organizacija za intelektualnu svojinu

Svetska organizacija za intelektualnu svojinu (WIPO) organizuje seriju vebinara u aprilu i maju ove godine, kako bi potencijalnim korisnicima, tj. podnosiocima patentne prijave iz oblasti biotehnologije, koja sadrži popis nukleotidnih i aminokiselinskih sekvenci, približila novi standard ST.26 za prikazivanje popisa nukleotidnih i aminokiselinskih sekvenci u patentnoj prijavi. Novi WIPO standard ST.26 će od 1. januara 2022. godine zameniti trenutno važeći standard ST.25. Pored vebinara o ST.26, WIPO će održati i vebinare o novim alatkama koje razvija za korisnike - WIPO Sequence i WIPO Sequence Validator. Ove alatke će olakšati podnosiocima prijava patenata pripremu popisa sekvenci u skladu sa  novim standardom ST.26, kao i validiranje takvog popisa.

Zakazana su ukupno četiri modula (na engleskom jeziku):

WIPO ST.26: Introduction, 21. aprila, 12:00-13:30 CEST,

WIPO Sequence, 28. aprila, 12:00-13:30 CEST,

WIPO Sequence Validator, 12. maja, 12:00-13:30 CEST i

WIPO ST.26: Advanced, 19. maja, 13:00-14:30 CEST.

Slobodan pristup vebinarima biće omogućen svima koji se budu registrovali na sledećoj veb stranici: WIPO website.

webinar