Uspeh naših saradnika – zlatna medalja i priznanje Saveza pronalazača Beograda

U Beogradu je od 01. do 03. juna 2021. godine u Atrijumu Etnografskog Muzeja, održana XXXVI Međunarodna izložba pronalazaka, novih tehnologija i industrijskog dizajna „PRONALAZAŠTVO - BEOGRAD 2021“ i u okviru te Izložbe „V KUP NACIJA MLADIH INOVATORA - BEOGRAD 2021.“ Tom prilikom zlatnu medalju i priznanje Saveza pronalazača Beograda osvojila je inovacija pod nazivom: „Inovativna i ekološki prihvatljiva tehnologija za proizvodnju gelnih premaza na bazi nezasićenih poliestera iz bio-obnovljivih i otpadnih materijala“ (eng. “Innovative and eco-friendly technology for unsaturated polyesters based gel-coat production from bio-renewable and waste materials“). Deo tima su naše koleginice Milena Milošević i Jovanka (Kovačina) Pejić, dok su ostali članovi tima: dr Aleksandar Marinković, dr Milutin Milosavljević, dr Jelena Rusmirović, dr Tihomir Kovačević, Aleksandar Jovanović i Dr Slobodan Petrović, prof. emeritus.

Čestitamo koleginicama i kolegama i želimo im puno uspeha u daljem radu!

nagrada