IHTM na Biotech Future Forumu

Istraživači IHTM-a su prisustvovali međunarodnoj konferenciji „Biotech Future Forum“, koju su organizovali Vlada Republike Srbije, Svetski ekonomski forum uz podršku Programa Ujedinjenih nacija za razvoj (UNDP) u Palati Srbija 20/10/2022. Cilj skupa je bio unapređenje saradnje i razmene znanja i iskustva u tri oblasti - biotehnologije, bioinformatike i bioinženjeringa, kao i povezivanje javnog i privatnog sektora sa akademskom zajednicom. Na skupu je zvanično pokrenut novi Centar za četvrtu industrijsku revoluciju u Srbiji, koji se nedavno pridružio Globalnoj mreži centara za četvrtu industrijsku revoluciju Svetskog ekonomskog foruma. Takođe je predstavljen budući Bio4 kampus.

IHTM je ovom prilikom neformalno predstavio svoja istraživanja u oblastima biotehnologije, bioinformatike, biomedicinske hemije i metabolomike.